Обновяване и изграждане на площадките за игра в детска ясла № 36, гр. София

Разпределението на площадките в парцела е следното: две в югоизточната и две в северозападната част. Всички съществуващи съоръжения за игра на територията на детската ясла се демонтират, поради несъответствия с изискванията на Наредба №1 и крият опасност за здравето на децата.

С настоящият проект се цели подобряване на детските площадки, като се подновят изцяло съоръженията за игра и се преведат в съответствие с изискванията на „НАРЕДБА № 1 / 12.01.2009 г. за условията и реда за устройството и безопасността на площадките за игра”. Проектът включва разпределение на съоръженията в съответната площадка, вида и размера на настилките съответстващи на мерките за безопасност. Площадките са общо четири, за четирите групи. Всяка площадка съдържа задължително пясъчник с площ 10 кв.м, две пейки. Останалите съоръжения са различни – клатушки, къщички, пързалки. Всички площадки са оградени с ограда с цел по-голяма безопасност.

В разработката на проекта за площадките, архитектурно студио „УНИ-АРХ” включва и ландшафтен архитект, като част от екипа. Необходимо е описание на видовете растителност и премахване на опасните за децата видове.